आज शनिवार, दशमीश्राद्ध पनि हेर्नुहोस् आजको दिन २०७७ भाद्र २७ गतेश्रीगणेशाय नमः ।। आज विक्रम संवत् २०७७ साल भाद्र महिनाको २७ गते तदनुसार ईशवीय सन् २०२० अन्तर्गत सेप्टेम्बर महिनाको १२ तारिख, शनिवार हो । सृष्टिदेखि हालसम्म १,९५,५८,८५१२१ वर्ष व्यतीत भइसकेका छन् । कलिकालको ५१२१औँ वर्षअन्तर्गत श्रीशालिवाहनीय शाके १९४२, तथा नेपाल संवत् ११४० अन्तर्गत प्रमादी नामको संवत्सर चलिरहेको छ ।

सूर्य दक्षिणायनमा छन् । वर्षा ऋतुअन्तर्गत भाद्र कृष्णपक्षको दशमी तिथि राति ११।२५ बजेसम्म रहनेछ । यो महिनाका देवता हृषिकेश र मासदेवी अपराजिता हुन् । सूर्य सिंह राशिमा र बृहस्पति धनु राशिमा रहेका छन् । आद्र्रा नक्षत्र दिवा १।०० बजेसम्म रहनेछन् । यसैगरी आज व्यतीपात योग र वणिज करण रहेका छन् । आज सूर्योदय बिहान ५।४८ मा छ भने सूर्यास्त बेलुका ६।१० बजे हुनेछ । चन्द्रमा आज मिथुन राशिमा रहेका छन् ।

आज शनिवार शिवजीको उपासनाका साथै पिपलको दर्शन एवं पूजन लाभदायी रहनेछ । यसैगरी सोह्रश्राद्धअन्तर्गत आज दशमी तिथिको श्राद्ध गर्ने दिन परेको छ ।