आज सोमवार, द्वादशीश्राद्ध पनि हेर्नुहोस् आजको दिन २०७७ भाद्र २९गतेश्रीगणेशाय नमः ।। आज विक्रम संवत् २०७७ साल भाद्र महिनाको २९ गते तदनुसार ईशवीय सन् २०२० अन्तर्गत सेप्टेम्बर महिनाको १४ तारिख, सोमवार हो । सृष्टिदेखि हालसम्म १,९५,५८,८५१२१ वर्ष व्यतीत भइसकेका छन् । कलिकालको ५१२१औँ वर्षअन्तर्गत श्रीशालिवाहनीय शाके १९४२, तथा नेपाल संवत् ११४० अन्तर्गत प्रमादी नामको संवत्सर चलिरहेको छ ।

सूर्य दक्षिणायनमा छन् । वर्षा ऋतुअन्तर्गत आश्विन कृष्णपक्षको द्वादशी तिथि राति १०।२ बजेसम्म रहनेछ । यो महिनाका देवता हृषिकेश र मासदेवी अपराजिता हुन् । सूर्य सिंह राशिमा र बृहस्पति धनु राशिमा रहेका छन् । पुष्य नक्षत्र दिवा १।२४ बजेसम्म रहनेछन् । यसैगरी आज परिघ योग र कौलव करण रहेका छन् । आज सूर्योदय बिहान ५।४९ मा छ भने सूर्यास्त बेलुका ६।८ बजे हुनेछ । चन्द्रमा आज बिहान कर्कट राशिमा रहेका छन् ।

आज सोमवार शिवजीको उपासना गर्ने उत्तम दिन हो । यसैगरी सोह्रश्राद्ध अन्तर्गत द्वादशी तिथिको श्राद्ध पनि अज नै परेको छ ।